Proti prúdu

Autor: Martin Hrano | 10.1.2013 o 23:06 | (upravené 11.1.2013 o 0:04) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  752x

Plávame proti prúdu. Väčšina z nás. Viažeme sa na to nepodstatné, snažíme sa všetko definovať, na všetko lepiť menovky. Vrátane seba. Sme takí, takí a takí... Tým sa strácame, strácame flexibilitu. Žijeme rýchlo a chceme všetko rýchlo. Paradoxne sa však bojíme akejkoľvek zmeny. Zabúdame na dynamiku sveta okolo nás. Na všetku nestálosť, ktorá nás v živote obklopuje.

Kŕčovito v sebe držíme spomienky na momenty, kedy sme zlyhali. Sami si neodpúšťame a krivdy iných v sebe držíme príliš dlho. Neveríme v seba a svoje schopnosti, učíme sa nedôverovať svojmu okoliu. Budujeme múry, hĺbime priepasti. Opakujeme si svoje smutné príbehy až do momentu paralýzy. Nepočúvame svoje vnútro. Riadime sa schematickými návodmi na život, vydávaných spoločnosťou, v ktorej žijeme. Obklopujeme sa vecami, závidíme druhým. Odsudzujeme inakosť.

Upadáme do depresie, kričíme z frustrácie, ubližujeme najbližším. Ľuďom, ktorí nás ''možno'' milujú. Nehľadáme porozumenie, ale spôsob, akým prezentovať svoju vlastnú subjektívnu pravdu. Niekedy za príliš vysokú cenu. Skutočné dialógy nás nebavia. Väčšinu ľudí z nášho okolia berieme ako polostatických komparzistov v našich životoch. Odopierame im ich vlastnú duševnú hĺbku, a interakcie s nimi obmedzujeme podľa ich momentálnej využiteľnosti.

Sme spoločnosťou sebcov a egoistov v dobe sebcov a egoistov. V spoločnosti, ktorá nás tak veľmi unavuje. V dobe, ktorá nás tak veľmi ubíja. Preto už nemáme silu na zmenu. A aj tak je na ňu neskoro. Alebo... ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?